1. The Godfather: Şimdiye kadar izlediğim filmler içerisinde en beğendiğim ve sevdiğim filmdir. Mafyatik olaylarla alakası olmayan, kendisi için temiz bir gelecek planlanan Michael Corleone’nin nasıl mafya olayları içerisinde kendisini bulduğunu ve hayatının değiştiğini anlatan film.
 2. Kuzuların Sessizliği (The Silence of Lambs): Anthony Hopkins ve Jodie Foster’ın başrolünü paylaştığı bir gerilim filmi. Filmde özet olarak bir katil yakalanmaya çalışılırken meydana gelenler anlatılıyor.
 3. Hannibal: Kuzuların Sessizliği filminin devamı fakat kalite olarak Kuzuların Sessizliği’nin çok gerisinde. Yine de izlenesi.
 4. Yarının Kıyısında (Edge of Tomorrow): Tom Cruise ve Emily Blunt’ın başrollerini paylaştığı bir bilim kurgu filmi. Özet olarak bir zaman döngüsü içine giren karakter vasıtası ile sorunun çözümü için uğraşılmaktadır.
 5. Ceset (The Body): Öldüğü gün morg’dan kaybolan bir cesetle başlayan film bu cesedin bulunması için yapılan çalışmalar ve akabinde gelişen olayları anlatıyor. Bir İspanyol filmi.
 6. Forest Gump
 7. The Godfather Part 2
 8. Leon The Professional
 9. Kara Şövalye (The Dark Knight)
 10. Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises)
 11. Mr. Nobody
 12. The Good, The Bad And The Ugly
 13. Dead Poets Society
 14. Yeşil Yol (Green Mile)
 15. Mayın Sahili: İkinci dünya savaşı sonrasında Alman’ların Danimarka sahiline döşediği mayınları esir Alman askerlere temizletilmesini konu alıyor.
 16. Star Wars 1-8: Yıldız Savaşları serisinin şu zaman için hepsi olan 1’den 8’e kadarki kısmı da izlememiş olanlar kesinlikle tavsiye ettiğim bir film serisi.
 17. Matrix
 18. Rambo 1-4: Önyargılı olmayıp izlenilmesi gereken bir film serisi olduğunu düşünüyorum. Vietnam savaşı gazisi John Rambo’nun Vietnam’dan dönüşü sonrası çektiği sıkıntılar ve başından geçenler anlatılıyor.Rambo 1 ABD’de, 2 Vietnam’da, 3 Afganistan’da geçiyor. Son film ise Rambo’nun artık yaşlandığı dönemde Myanmar bölgesinde geçiyor.
 19. Shape of Water (Suyun Sesi): Şubat 2018’de sinemada izlediğim bu film klişeden uzak ve kaliteli bir film idi. Özet olarak üzerinde inceleme yapılan bir yaratık ile bir kadın arasında gelişen olaylar anlatılıyor. [Şuradaki](https://en.wikipedia.org/wiki/The_Shape_of_Water_(film) vikipedi sayfasını okuyabilirsiniz.
 20. The Usual Suspects (Olağan Şüpheliler): 1995 yılımda çekilen Amerikan yapımı bu filmde olay Türk olan bir suç imparatorunu yakalamanın etrafında gelişiyor. Bir gemide öldürülmüş ve yakılmış onlarca ceset arasından vücudunun büyük kısmı yanmış halde kurtulan bir Macar’ın ismini polise söylediği karakterdir Keyser Söze. Çok zeki, kurnaz ve acımasız.
 21. The Jackal (Çakal): Başrollerini Bruce Willis ve Richard Gere’ın paylaştığı 1997 yapımı bir Amerikan filmi. Oğlu öldürülen bir Rus Mafya babasının FBI’a savaç açması ve büyüp çapta bir suikast için sadece “Çakal” diye lakabı bilinen bir kiralık katili (Bruce Wills) tutması, karşı taraftan Rus ve Amerikan görevlilerin bu suikastı durdurmak için hapishanede yatan Declan Mulqueen’den (Richard Gere) Çakal’ı takip edebilmek ve yakalayabilmek için yardım istemeleri akabinde gelişen olaylar anlatılmaktadır.
 22. Batman Başlıyor : Cristian Bale’in Bruce Wayn - Batman rolünü oynadığı Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin ilk filmi. Seriye harika bir film ile başlanılmış fakat serinin devam filmleri de bu başlangıçtan daha kaliteli. Batman Başlıyor filmi özet olarak Bruce Wayne’in Batman oluşuna giden yoldaki başından geçenleri ve Batman oluşu ile birlikte suçla mücadeleye başlayışını konu ediniyor.
 23. Assassins (Suikast Çemberi) : Sylvester Stallone, Antonio Banderas ve Julianne Moore’un başrolünü paylaştığı bir film. Sylvester Stallone’nin artık emekli olmak isteyen bir kiralık katil olan Robert Rath karakteri ile karşımıza çıktığı bu filmde Antonio Banderas da Rath ile aynı hedeflere saldıran Miguel Bain adındaki bir kiralık aktili oynamaktadır. Gizli bilgilerin yer aldığı bir diskete sahip olan Julianne Moore’un oynadığı Electra karakteri hem Rath hem de Bain için hedeftir fakat Rath hedefine aşık olur ve onu öldürmek yerine korumaya çalışır.